Temat: wolność słowa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marina Owsiannikowa skazana zaocznie na areszt

Marina Owsiannikowa ma trafić do aresztu. Tylko nie wiadomo, gdzie jej szukać (fot. Wikimedia Commons)

Rosyjski sąd wydał nakazał aresztowania dziennikarki telewizyjnej Mariny Owsiannikowej, podała agencja informacyjna Interfax. Nakaz ma charakter zaoczny, ponieważ dziennikarka uciekła z kraju.

"Sąd nakazał jej przetrzymywanie w areszcie przez miesiąc i 29 dni od momentu ekstradycji do Federacji Rosyjskiej lub od chwili jej aresztowania" – cytuje urzędników sądowych Interfax.

Czytaj też: Marina Owsiannikowa uciekła z Rosji. "Ona i jej córka są teraz w Europie"

Owsiannikowa wcześniej przebywała w areszcie domowym pod zarzutem rozpowszechniania fałszywych informacji na temat rosyjskich sił zbrojnych po tym, jak obwieszona antywojennymi transparentami protestowała przed Kremlem. Znana stała się w marcu, gdy protestowała przeciwko wojnie na antenie Pierwowo Kanała.

Urodzonej w Ukrainie dziennikarce grozi do 10 lat więzienia na mocy zatwierdzonych przez parlament przepisów o rozpowszechnianiu fałszywych informacji.

Miejsce jej pobytu pozostaje nieznane.

Czytaj też: Francuski rząd zmusił platformę Odysee do zablokowania RT France i Sputnika

(MAC, 24.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.