Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta sprzeda aplikację graficzną Giphy. A kupiła ją za 315 mln dolarów

Powodem zamieszania jest obawa, że przejęcie Giphy zaburzyłoby konkurencję na rynku

Koncern Meta Platforms poinformował, że zastosuje się do nakazu brytyjskiego regulatora i sprzeda platformę animowanych obrazów Giphy, nabytą w 2020 roku za 315 mln dol.

Ogłoszenie, które oznacza, że Meta po raz pierwszy rozwiąże jakąkolwiek swoją fuzję z powodu wyzwania regulacyjnego - miało miejsce tego samego dnia, kiedy brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków podtrzymał wcześniejsze ustalenia, że transakcja zaburzyła konkurencję między platformami mediów społecznościowych.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków początkowo orzekał przeciwko Meta w 2021 roku uznając, że przejęcie Giphy spowodowało (lub powinno skutkować) zmniejszenie konkurencji na rynku i nakazał wycofanie zakupu. Polecenie zostało wstrzymane, ponieważ koncern się odwołał. Teraz jednak wrócono do pierwotnej decyzji. Urząd uznał, że umowa mogłaby umożliwiać koncernowi Meta odmawianie innym platformom dostępu do obrazów Giphy lub GIF-ów (Graphical Interchange Format). Poza tym, Meta mogłaby zmienić warunki dostępu do Giphy.

(MAC, 20.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.