Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjska Duma Państwowa zawiesza transmisje z obrad

Duma Państwowa debatowała nad możliwością powoływania do wojska przestępców (fot. Wikimedia Commons/Fotobanker)

Duma Państwowa podjęła decyzję o wstrzymaniu na czas nieokreślony transmisji z obrad. Niższa izba rosyjskiego parlamentu zamierza chronić informacje przed "naszymi wrogami". Zwłaszcza te dotyczące wojny w Ukrainie.

"Kwestie wymagające dyskusji w wąskim kręgu nie powinny przedostawać się do naszego wroga" - wojskowemu kanałowi telewizyjnemu Zvezda TV powiedział Władimir Wasiliew, szef dominującej partii Jedna Rosja. 

Postanowienie oznacza, że od wtorku nie ma transmisji na stronie internetowej Dumy, ani w jej mediach społecznościowych i na YouTube. Pierwsza nietransmitowana sesja miała dotyczyć sprawy przenoszenia ludności cywilnej do Rosji z okupowanego obwodu chersońskiego, gdzie siły ukraińskie prowadzą kontrofensywę.

Podczas kolejnej sesji deputowani mieli rozważyć projekt ustawy mającej pozwolić resortowi obrony mobilizację do sił zbrojnych osób, które popełniły ciężkie zbrodnie. Ustawa miałaby znieść dotychczasowy zakaz powoływania do wojska przestępców.

(MAC, 20.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.