Temat: film

Dział: PRASA

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Jednym głosem" – film o śledztwie dziennikarek "The New York Times" w sprawie Harveya Weinsteina

Po ukazaniu się publikacji "The New York Times" z oskarżeniami Weinsteina zgłosiło się blisko 100 kobiet (screen: YouTube/Universal Pictures)

Carey Mulligan i Zoe Kazan wcielają się w nagrodzone dziennikarki "The New York Times", które odkryły skandal związany z osobą producenta filmowego Harveya Weinsteina. Premiera "She Said" odbyła się w piątek na Londyńskim Festiwalu Filmowym. Do polskich kin film pt. "Jednym głosem" trafi 25 listopada.

Film jest oparty na książce z 2019 roku o tym samym tytule, opowiadającej o śledztwie "The New York Times" dotyczącym przestępstw seksualnych Weinsteina, jednego z najpotężniejszych producentów w Hollywood.

Czytaj też: John Cleese z Monty Pythona z programem w GB News. "Będę mówił o cenzurze"

Carey Mulligan (nominowana do Oscara w 2010 roku za film "Była sobie dziewczyna" i w 2021 za "Obiecująca. Młoda. Kobieta") i Zoe Kazan odtwarzają postacie Megan Twohey i Jodi Kantor, laureatek Nagrody Pulitzera. Film do amerykańskich kin wejdzie 18 października.

Po ukazaniu się publikacji "NYT" blisko 100 kobiet zgłosiło się do prokuratury,  oskarżając Weinsteina. Producent w marcu 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia za gwałt i dwie napaści na tle seksualnym. Ma też dodatkowe zarzuty. Weinstein się nie przyznaje i odwołuje się od wyroku.

Czytaj też: Netflix: "Wielka woda" obejrzana w 10 mln gospodarstw domowych na świecie

(MAC, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.