Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery przed kolejną falą redukcji zatrudnienia

Warner Bros. Discovery szuka oszczędności

Amerykańskie media zapowiadają kolejną falę zwolnień w Warner Bros. Discovery. Szef koncernu David Zaslav po fuzji Discovery z WarnerMedia ma przed sobą długofalowy plan znalezienia 3 mld dol. oszczędności, a zwolnienia mają stanowić ich część. 

Wśród oddziałów firmy, które zostaną dotknięte w największym stopniu są Warner Bros. Television Group, DC Comics, Cartoon Network, Adult Swim, a w mniejszym stopniu także inne jednostki. 

Wcześniejsza fala zwolnień dotknęła zespoły HBO Max i HBO. W ramach restrukturyzacji zostało zwolnionych 70 osób. Inne działy, takie jak sprzedaż reklam, chcą obniżyć koszty o 20-30 proc. poprzez połączenie zwolnień, oszczędności na podróżach i wydatkach oraz cięć z innych dziedzin.

Grupa filmowa Warner Bros. prawdopodobnie nie zostanie dotknięta w ramach środowych zwolnień, ponieważ potrzebuje czasu na aklimatyzację.

Powtórzono, że w przyszłym roku dojdzie do połączenia serwisu HBO Max z Discovery+. Kierownictwo koncernu debatuje nad nową nazwą usługi.

(MAC, 12.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.