Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Twarowski w listopadzie przejdzie do Viaplay. Na razie ma zakaz konkurencji

Z końcem października Andrzejowi Twarowskiemu wygasa zakaz konkurencji (fot. Andrzej Hulimka/"Press")

Andrzej Twarowski, dziennikarz sportowy Canal+, w listopadzie ma zacząć pracę w Viaplay - ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że Andrzej Twarowski kilka miesięcy temu złożył wypowiedzenie w Canal+. Dziennikarza obowiązuje zakaz konkurencji, który wygasa z końcem października. W listopadzie będzie mógł dołączyć do zespołu Viaplay. O tym, że Twarowski może przejść do tego serwisu, już w lipcu informował serwis WP Sportowe Fakty, nie podając jednak daty.

Canal+ informował tylko, że dziennikarz przebywa na urlopie. Od początku tego sezonu piłkarskiego Twarowskiego nie ma jednak na antenie płatnej stacji telewizyjnej. Gospodarzem prowadzonego przez niego jednego z najważniejszych cyklicznych programów stacji "Jej wysokość Premier League" w poniedziałki jest obecnie Przemysław Rudzki.

Czytaj też: Trzech sędziów pozwało RASP za teksty o aferze hejterskiej. Węglarczyk: "Dalej robimy swoje"

Andrzej Twarowski do Canal+ trafił w połowie lat 90. z "Expressu Wieczornego". Komentował m.in. mecze ligi angielskiej i prowadził programy "Liga+", a później "Liga+ Extra". Wraz z Tomaszem Smokowskim odszedł ze stacji z końcem listopada 2017 roku. Miał trafić do internetowego radia sportowego Zapinamy Pasy. W tamtym okresie jednak także obowiązywał go zakaz konkurencji, a kiedy minął i Twarowski pojawił się na antenie, radio - decyzją właścicieli - zostało zamknięte. Do Canal+ wrócił w lipcu 2018 roku.

Od 1994 roku piłkarską ligę angielską pokazywał Canal+, ale od sezonu 2022/2023 prawa w Polsce przejęła platforma streamingowa Viaplay. Udzieliła jednak Canal+ sublicencji na transmisje dwóch czołowych meczów Premier League w każdej kolejce w sezonach 2022/2023, 2023/2024 i 2024/2025. Canal+ pokazuje spotkania, ale z komentarzem przygotowywanym przez Viaplay. Platforma informowała, że z C+ przeszedł do niej inny z komentatorów - Przemysław Pełka.

Z Andrzejem Twarowskim we wtorek nie udało nam się skontaktować. Viaplay nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

(KOZ, 28.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.