Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump w styczniu może wrócić na Facebook i na Instagram

Donald Trump już może się cieszyć, Nick Clegg sugeruje, że sprawa powinna zostać załatwiona po myśli byłego prezydenta USA (fot. Wikimedia Commons/Shealah Craighead)

Nick Clegg, prezes koncernu Meta ds. globalnych, oświadczył, że koncern poważnie rozważa udzielenie Donaldowi Trumpowi zgody na powrót na Facebook i Instagram. W związku z zamieszkami na Kapitolu, do których były prezydent USA miał inspirować, jest ukarany zakazem posiadania kont w serwisach społecznościowych.

Podczas wydarzenia zorganizowanego w Waszyngtonie przez organizację informacyjną Semafor, Nick Clegg – były brytyjski wicepremier (w latach 2010-2015, dla Facebooka, a następnie Meta Platforms pracuje od roku 2018) zakomunikował, że firma bardzo poważnie rozważa przywrócenie Trumpa. Miałoby to nastąpić w styczniu 2023 roku, a sprawę bezpośrednio nadzoruje właśnie Clegg. Dodał, że decyzja będzie omawiana i konsultowana z dyrektorem generalnym Markiem Zuckerbergiem, radą dyrektorów Facebooka oraz ekspertami zewnętrznymi.

Czytaj też: Tomasz Lis idzie na ugodę z Bogdanem Rymanowskim. "Lepsza niż wieloletni spór sądowy"

Podczas gdy Twitter zablokował Trumpa na stałe, Meta zawiesiła jego konta na dwa lata, aby później poddać ponownej ocenie. Clegg powiedział, że decyzja w sprawie Trumpa zostanie podjęta do 7 stycznia 2023 roku.

(MAC, 26.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.