Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP monitoruje apelację w sprawie morderstwa Jarosława Ziętary

Jarosław Ziętara zaginął we wrześniu 1992 roku (fot: archiwum)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP objęło monitoringiem apelację krakowskiej Prokuratury Regionalnej od wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu w sprawie przeciwko byłemu senatorowi Aleksandrowi Gawronikowi, oskarżonemu o podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary.

Krakowska prokuratura 4 kwietnia zaskarżyła wyrok w całości, zarzucając sądowi bezpodstawne uznanie za bezwartościowe zeznań wszystkich kluczowych świadków oraz podważenie opinii biegłych sądowych. Apelację krakowskiej prokuratury poparł oskarżyciel posiłkowy Jacek Ziętara, brat zamordowanego dziennikarza.

„Wydarzenia z 24 lutego (wyrok SO w Poznaniu - red.) odebrałem osobiście jako brak szacunku do oskarżycieli, a przede wszystkim do pamięci mojego brata - Jarosława Ziętary” - napisał brat zamordowanego dziennikarza.

Sprawę rozpatrzy Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Termin posiedzenia nie jest jeszcze znany.

Jarosław Ziętara, dziennikarz śledczy „Gazety Poznańskiej”, zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy. Według ustaleń prokuratury miał zostać uprowadzony i zamordowany. W 1999 roku został uznany za zmarłego. O podżeganie do jego zabójstwa oskarżono byłego senatora Aleksandra Gawronika. Sprawa w I instancji zakończyła się wyrokiem uniewinniającym.

(PAR, 23.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.