Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ dzięki umowom z Universal i Sony Pictures pokaże filmowe hity pół roku po premierze w kinach

Canal+ uzgodnił z Sony Pictures szybsze premiery na platformie m.in. dla filmów o Spider-Manie (screen: YouTube/Sony Pictures Entertainment)

Canal+ zawarł nowe porozumienie z dwoma gigantami amerykańskiego kina, wytwórniami Universal i Sony Pictures, na podstawie którego będzie mógł emitować ich filmy na swojej platformie już sześć miesięcy po premierze kinowej.

Netflix, Amazon Prime Video i Disney+ muszą czekać 15 miesięcy od premiery, zanim będą mogły emitować film na rynku francuskim. Jednak wydaje się prawdopodobne, że one również będą naciskać, by móc to robić szybciej.

Czytaj też: Powrót "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" do Polsatu śledzi średnio 693 tys. widzów

W styczniu nowa umowa z francuską branżą filmową skróciła pierwsze okno pokazowe dla Canal+ do sześciu miesięcy w stosunku do poprzednich ośmiu.

(MAC, 19.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.