Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konkurs dla gwiazd oddziałów TVP. Na czele jury były prezes Jacek Kurski

Gospodarzem tegorocznego PiK był Oddział Terenowy Telewizji Polskiej w Białymstoku (fot. mat. pras.)

28. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP rozstrzygnięty. Jury szefował Jacek Kurski i było to prawdopodobnie ostatnie jego zadanie w tej odsłonie kariery w TVP. W jury zasiedli także m.in. Jarosław Olechowski, Jacek Karnowski, Michał Adamczyk i Dawid Wildstein. Najważniejsze wyróżnienie indywidualne – Dziennikarza Roku lokalnych oddziałów TVP - otrzymał Mariusz Mendycki z TVP3 Rzeszów, drugą nagrodę dostała Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz, a trzecią - Natalia Nowak-Podbrożna z TVP3 Warszawa.

Nagrodę główną Grand Prix im. Piotra Świąca w kategorii Najlepszy program informacyjny otrzymał zespół „Informacji” z TVP3 Olsztyn. W kategorii Autor najlepszego newsa laureatami pierwszej nagrody zostali Anna Tomczyk i Jerzy Sowa z TVP3 Rzeszów za materiał „Polacy bronią Szaróweczki”. Druga nagroda trafiła do Szymona Oślizło z TVP3 Katowice za materiał „Wyjątkowa wieczerza”. Dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymali Bartłomiej Pomianowski z TVP3 Poznań za materiał „Zapomniany strajk kolejarzy” oraz Michał Hetman z TVP3 Lublin za materiał „Ewangelicka kapsuła pamięci”.

Za najlepszy reportaż nagrodę dostała Wiktoria Matusz z TVP3 Kraków za pracę „Tu jest nasz dom”. Za najlepszy film dokumentalny -  Piotr Jaworski z TVP3 Kraków za film „Gra o koronę”, a w kategorii Najlepszy program publicystyczny wygrali Anna Duda z TVP3 Lublin za program „Strefa otwarta” i Kinga Wasilewska z TVP3 Bydgoszcz za program „Zamknięty świat”.

Pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy program kulturalny otrzymała Iwona Rosiak z TVP3 Wrocław za program „Organy grają do końca…”.

Pełny skład jury 28. PiK przedstawia się następująco: przewodniczący - Jacek Kurski, członkowie: Jarosław Olechowski, Jacek Karnowski, Mariusz Jarosiewicz, Marek Pyza, Rafał Jas, Michał Adamczyk, Maria Stepan, Barbara Włodarczyk, Daniel Liszkiewicz, Krystian Kuczkowski, Ewa Żmigrodzka, Dawid Wildstein, Dorota Łosiewicz, Anita Gargas, Adrian Klarenbach, Kalina Cyz, Aneta Woźniak, Jędrzej Dudkiewicz, Bożena Targosz, Marzena Kawa, Paweł Gajewski, Radosław Sęp, Sławomir Frank, Krzysztof Wawrzyniak. 

(MAT, 18.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.