Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Matyszkowicz odsunął od współpracy reżyserów koncertów TVP

Z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej miały się odbyć dwa koncerty (fot. NDI/materiały prasowe)

Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zdecydował o zamrożeniu współpracy z reżyserami koncertów okolicznościowych Mikołajem Dobrowolskim i Robertem Klattem.

Ich ostatnią realizacją miał być koncert z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, zaplanowany na 17 września w Elblągu. Jednak koncert został odwołany. Odbędzie się natomiast koncert organizowany równolegle przez Ministerstwo Infrastruktury na plaży nad Zatoką Gdańską, który jednak nie będzie transmitowany.

Czytaj też: Nowy prezes TVP nie zrezygnuje z disco polo. 3 mln widzów jednego koncertu

Mikołaj Dobrowolski reżyserował m.in. teleturniej TVP "Jaka to melodia" i występy polskich wykonawców na Eurowizji. Robert Klatt jest muzykiem discopolowego zespołu Classic, producentem discopolowych programów telewizyjnych, festiwali i koncertów.

O odsunięciu reżyserów prezes miał zdecydować pod koniec tygodnia, tuż po decyzji o usunięciu z programu koncertu wykonawców disco polo. Na liście wykonawców pozostali Jan Pietrzak i Ryszard Makowski, a według prezesa to za mało na atrakcyjny koncert.

Imprezę nad Zatoką Gdańską organizuje Ministerstwo Infrastruktury. Ten darmowy koncert, finansowany przez KGHM, PKN Orlen i PKO BP odbędzie się 17 września. Wykonawcy, wśród których są szantowi weterani 4 Refy, zespół Sound'n'Grace i Cleo nie podpisywali żadnych aneksów do umów, dających prawo jakiejkolwiek telewizji na rejestrowanie lub transmisję koncertu.

Czytaj też: Najlepsze na Press.pl: Prezes TVP to katechon i Admirał Floty Międzygalaktycznej

(PAR, 12.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.