Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery zwolni 29 osób odpowiedzialnych za HBO Max w Europie

Johnathan Young pracował m.in. przy polskich serialach HBO "Wataha" i "Odwilż" (fot. Uk.linkedin.com)

Warner Bros. Discovery w ciągu najbliższych 15 miesięcy zwolni 29 osób pracujących w Europie, w tym kluczowych dyrektorów programowych. Ma to związek z wycofywaniem się z lokalnych produkcji filmów i seriali dla HBO Max.

Wśród dyrektorów najwyższego szczebla opuszczających biznes znajdą się m.in.: dyrektor programowy na kraje EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) Johnathan Young (nadzorował m.in. polskie seriale "Wataha" i "Odwilż"), dyrektor na kraje nordyckie Christian Wikander czy Annelies Sitvast. Mia Edde, która dołączyła w zeszłym roku jako dyrektorka wykonawcza ds. pozyskiwania treści w Turcji, już skończyła pracę.

Warner Bros. Discovery zamierza nadal inwestować w Europie, ale obowiązki programowe w całości przejmą pracownicy lokalni.

(MAC, 26.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.