Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TVP o zachowaniu Jakimowicza w social mediach: "To nie nasza sprawa"

"Nie wchodzimy w prywatne wojenki między celebrytami" - stwierdził prezes Kurski pytany o zachowanie Jarosława Jakimowicza (screen YouTube.com/TVP Info)

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zdystansował się od zachowania prowadzącego TVP Info Jarosława Jakimowicza w mediach społecznościowych.

Jarosław Jakimowicz, który w TVP Info współprowadzi "W kontrze", najpierw w ostatnich dniach na Instagramie zaatakował Pawła Deląga, którego nazwał oszustem i zarzucił mu, że od lat ukrywa, iż jest gejem. Kiedy w obronie Deląga stanął Maciej Dowbor, Jakimowicz zagroził mu upublicznieniem informacji o jego rzekomych problemach rodzinnych. 

"Nie wchodzimy w prywatne wojenki między celebrytami. Pilnujemy, żeby nie było tego rodzaju języka na antenach Telewizji Polskiej. Krótko mówiąc: To nie jest nasza sprawa" - mówił dziennikarzom w środę wieczorem po prezentacji ramówki prezes TVP Jacek Kurski, pytany o zachowanie Jarosława Jakimowicza.

Jednak Komisja Etyki TVP orzekła niedawno, że Jarosław Jakimowicz naruszył zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP, nazywając  w mediach społecznościowych dziennikarzy TVN "szmaciarzami". Jak wskazała, chodzi m.in. o zapis, że "dziennikarz powinien traktować media społecznościowe jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje swoją redakcję oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A.".

(KOZ, 26.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.