Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cezary Szymanek zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"

Cezary Szymanek połączy funkcję naczelnego Rp.pl i wicenaczelnego "Rzeczpospolitej" (fot. materiały prasowe)

Cezary Szymanek, redaktor naczelny Rp.pl, został zastępcą redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita". Jego nominacja ma pomóc w integracji papierowego i cyfrowego bytu dziennika. 

- Postanowiliśmy sformalizować związek internetu i papieru. A przede wszystkim podkreślić tą decyzją znaczenie online dla naszej przyszłości - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Cezary Szymanek ma za sobą pracę głównie w mediach elektronicznych. Zanim w 2016 roku został naczelnym Rp.pl, był redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek Polska. W biznesowym radiu PiN przez wiele lat pełnił funkcję szefa działu informacji, prowadził też audycję "Gość Radia PiN", a w TVP 1 - "Kwadrans po ósmej", czyli rozmowy polityczne. W Grupie ITI był dyrektorem programowym serwisu Tenbit.pl oraz twórcą i producentem autorskiego programu nadawanego pod taką samą nazwą na antenie TVN. W przeszłości współpracował  również z RTL 7, Radiem Zet i Radiem Kolor.

Szymanek jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez Narodowy Bank Polski oraz Ostrego Pióra, wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.

(PAR, 01.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.