Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple może stracić 10 proc. dochodów przez skargę Spotify

Śledztwo przeciwko Apple toczy się już trzeci rok i niedługo ma się zakończyć (fot. Pixabay.com)

Organy antymonopolowe Unii Europejskiej mają zintensyfikować śledztwo przeciwko Apple, zainicjowane przez Spotify. Apple jest zagrożone utratą 10 proc. globalnych dochodów.

Komisja Europejska w zeszłym roku zapowiedziała producentowi iPhone’ów, że zasady App Store, które wymagają od deweloperów korzystania z własnego systemu płatności w aplikacji, a także uniemożliwiają im informowanie użytkowników o innych opcjach zakupu, zakłócają konkurencję na rynku strumieniowego przesyłania muzyki.

Czytaj też: TikTok podsuwa użytkownikom fake newsy szybciej niż inne media społecznościowe

Koncern Apple znalazł się na celowniku Komisji Europejskiej po skardze Spotify z 2019 roku. Amerykańska firma miała ograniczać dostęp rywala do własnej usługi na iPhone'ach.

Spotify sugeruje, że Apple egzekwuje zasady App Store, które „celowo ograniczają wybór" i oskarża firmę o działanie w roli "zarówno gracza na rynku, jak i sędziego, aby celowo stawiać w niekorzystnej sytuacji inne firmy i programistów”.

Czytaj też: Google i Twitter będą mieć problemy w Indonezji

(MAC, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.