Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apella, która obsługuje m.in. SKOK i Fratrię, zwiększyła przychody w ubiegłym roku i wyszła na plus

Przewodniczącym rady nadzorczej spółki jest senator PiS Grzegorz Bierecki (fot. Piotr Molecki/East News)

Agencja reklamowa Apella SA, obsługująca m.in. SKOK i Fratrię - wydawcę tygodnika "Sieci" i serwisu Wpolityce.pl - wypracowała w 2021 roku 20,5 mln zł przychodu. Rok zakończyła na plusie.

Ze sprawozdania spółki Apella SA za 2021 rok wynika, że w ubiegłym roku zwiększyła przychody netto o 2,67 proc., do 20,48 mln zł. Niemal w całości pochodziły one ze sprzedaży usług reklamowych i marketingowych - 20,15 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej wzrosły o 2,53 proc., do 18,94 mln zł. Największe koszty generowały usługi obce (7,4 mln zł) i wynagrodzenia (6,58 mln zł). Na koniec 2021 roku w Apelli zatrudnionych było 60 osób.

Spółka w ubiegłym roku wypracowała zysk netto w wysokości 2,22 mln zł. Z czego 1,88 mln zł zostanie przekazane na wypłatę dywidend, reszta na kapitał zapasowy i rezerwowy. 

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

W 2021 roku Apella SA kontynuowała obsługę reklamową oraz public relations m.in. Kasy Stefczyka, Saltus Ubezpieczenia, SKOK czy Fratrii (wydawcy m.in. tygodnika "Sieci", "Gazety Bankowej" i serwisu Wpolityce.pl).

Prezesem Apelli jest Romuald Orzeł (jednocześnie to prezes Fratrii), a przewodniczącym rady nadzorczej Grzegorz Bierecki, senator Prawa i Sprawiedliwości.

(BAE, 18.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.