Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogusław Mrukot odchodzi z "Nowej Trybuny Opolskiej". Pracował w niej ponad 20 lat

Bogusław Mrukot nie pogodził się ze sposobem zarządzania mediami w Polska Press (fot. Bogusław Mrukot/Facebook)

Bogusław Mrukot odchodzi z zarządzanej przez Polska Press "Nowej Trybuny Opolskiej". Przez ponad 20 lat był w tym dzienniku wydawcą.

Mrukot swoje odejście z "Nowej Trybuny Opolskiej" planował od momentu, kiedy wydawana przez spółkę Pro-Media gazeta wraz z całą grupą Polska Press została przejęta przez Orlen.

Czytaj też: Asystent Tomasza Lisa nie pracuje już w Ringier Axel Springer Polska

– Dla mnie to była kwestia czasu. Od początku przejęcie Polska Press przez Orlen widziałem jako koniec niezależnej regionalnej prasy – mówi Mrukot "Presserwisowi". – Byłem wydawcą ponad 20 lat i robiłem gazetę tak, jak wydawało mi się, że powinna wyglądać. Z czasem doszedłem do wniosku, że coraz trudniej robić ją w zgodzie ze swoim sumieniem – dodaje Mrukot, któremu do emerytury pozostały trzy lata.

Jak mówi, chodzi m.in. o tzw. obligi, czyli teksty przymusowe, które jako wydawca miał obowiązek zamieszczać w kolejnym wydaniu gazety. – W normalnych warunkach dałbym tym tekstom jakiś komentarz, odpowiedź. Ale przy obecnym zarządzaniu to nie miało sensu – mówi Mrukot.

O swoich planach mówi: – Jest projekt medialny, w jaki zamierzam wejść, ale nie chcę zdradzać szczegółów. Będzie to jednak medium, które pozwoli mi pracować w zgodzie z własnym sumieniem.

Czytaj też: Wydawca "DGP" miał 4,55 mln zł straty netto w 2021 roku

Istniejąca od 1991 roku grupa Polska Press została w marcu 2021 roku zakupiona przez grupę PKN Orlen. Nowy właściciel wymienił zarząd grupy i wszystkich redaktorów naczelnych.

(PAR, 14.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.