Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer zakończył współpracę z byłym naczelnym "Chwili dla Ciebie"

Wydawca "Chwili dla Ciebie" nie podaje powodów zerwania współpracy z Jarosławem Mrozkiem

Wydawnictwo Bauer nie współpracuje już z Jarosławem Mrozkiem, byłym naczelnym "Chwili dla Ciebie", któremu podwładna zarzuciła mobbing.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Dorota Majewska, redaktorka pracująca w "Chwili dla Ciebie" od 14 lat, składa pozew do sądu pracy przeciwko Wydawnictwu Bauer. Domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania za wieloletni mobbing, jaki miał stosować wobec niej były naczelny "Chwili dla Ciebie" – Jarosław Mrozek.

Czytaj też: Mobbing w Bauerze? Redaktorka "Chwili dla Ciebie" chce odszkodowania

Krótko po naszej publikacji Mrozek, który po przejściu na emeryturę w lutym br. został autorem zewnętrznym, przysyłającym teksty Bauerowi, został odsunięty od współpracy z "Chwilą dla Ciebie".

Na pytanie, czy powodem zakończenia współpracy są zarzuty stawiane przez byłych podwładnych, Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauerze, odpowiada: "Nie komentujemy naszych decyzji".

Spotkanie w wydawnictwie po publikacji na Press.pl

Wydawnictwo Bauer zareagowało na naszą publikację spotkaniami z pracownikami. Pierwsze odbyło się w miniony piątek. 

– Wnioski ze spotkań z pracownikami oraz plan dalszych działań przedstawimy w najbliższym czasie naszym pracownikom – informuje Maciej Brzozowski. 

Czytaj też: Mobbing w "Newsweeku": tym razem Wojciech Staszewski stawia zarzuty Renacie Kim

Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawie rzekomych niewłaściwych zachowań Jarosława Mrozka w marcu br. Wydawnictwo Bauer powołało komisję do zbadania sprawy zgodnie z procedurą przeciwdziałania niewłaściwym zachowaniom, rozwiązywania konfliktów i równego traktowania w zatrudnieniu. 

Komisja przeprowadziła postępowanie w celu ustalenia stanu faktycznego, odbyła rozmowy zarówno ze zgłaszającymi, jak i pozostałymi pracownikami redakcji. W wyniku prac komisja nie stwierdziła, aby zdarzenia w redakcji "Chwili dla Ciebie" nosiły znamiona mobbingu.

(BAE, 07.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.