Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC krytykowane za wsparcie komentatorów Wimbledonu dla osadzonego Borisa Beckera

Boris Becker w zeszłym roku współpracował z BBC, w kwietniu br. na 2,5 roku trafił do więzienia (fot. Wikimedia Commons/Sven Mandel)

Telewizję BBC spotkała fala krytyki po tym, jak komentatorzy rozpoczętego w poniedziałek turnieju na Wimbledonie – dwoje byłych znakomitych tenisistów: Sue Barker i John McEnroe – wyrazili na antenie wsparcie dla osadzonego w brytyjskim więzieniu Borisa Beckera.

McEnroe powiedział podczas transmisji: "Boris, kochamy cię. Tęsknimy za tobą, człowieku". Barker, która po raz ostatni występowała w roli sprawozdawczyni w BBC dodała: "Rzeczywiście". Widzowie masowo krytykowali państwowego brytyjskiego nadawcę za umożliwienie parze "pozdrowień dla skazanego przestępcy". Nadawca nie skomentował jednak sytuacji. Becker współpracował z BBC podczas ubiegłorocznego Wimbledonu.

Czytaj też: Wielkie firmy przeciwko decyzji o uchyleniu prawa do aborcji w USA

Sześciokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych (w tym Wimbledonu w latach 1985, 1986 i 1989) został w kwietniu br. skazany na dwa i pół roku więzienia za ukrywanie aktywów i inne malwersacje na kwotę 2,5 mln funtów.

John McEnroe już w zeszłym tygodniu opowiadał, że planuje odwiedzić Niemca w więzieniu podczas trwania turnieju. "Boris jest moim przyjacielem" – przyznał. McEnroe wygrywał największe turnieje siedmiokrotnie (w tym tak jak Becker trzykrotnie Wimbledon – w 1981, 1983, 1984 roku). Podczas niedawnego Rolanda Garrosa był komentatorem Eurosportu. Sue Barker to zwyciężczyni Rolanda Garrosa z 1976 roku.

Czytaj też: Lis nie pojawi się na razie w Tok FM w roli komentatora. Żakowski nie komentuje

(MAC, 29.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.