Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CyberDefence24.pl i Stowarzyszenie Demagog będą wspólnie walczyć z fake newsami

Treści redakcyjne tworzone przez CyberDefence24.pl będą ukazywały się cyklicznie na stronie Demagoga (fot. materiały prasowe)

Redakcja CyberDefence24.pl oraz Stowarzyszenie Demagog nawiązują współpracę, by edukować i nagłaśniać problem fake newsów w sieci.

W ramach swoich działań będą korzystały ze wzajemnego wsparcia w postaci wymiany wiedzy eksperckiej. Treści redakcyjne tworzone przez CyberDefence24.pl mają się ukazywać cyklicznie na stronie Demagoga, a Stowarzyszenie zamierza publikować swoje analizy za pośrednictwem specjalnego bloga, stworzonego na łamach serwisu CyberDefence24.pl.

Czytaj też: Tok FM zaprasza Tomasza Lisa na antenę, by wyjaśnił swoje zachowania w "Newsweek Polska"

"Redakcja CyberDefence24.pl zdecydowała się na bliższą współpracę z Demagogiem ze względu na fakt, że jednym z naszych priorytetów jest edukowanie w zakresie dezinformacji. Na przykładzie pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie widzimy, że te działania są bardzo potrzebne, ale i oczekiwane przez społeczeństwo i media. Mam nadzieję, że koordynacja projektów pozwoli nam dotrzeć do większej liczby odbiorców zainteresowanych tematem, przy jednoczesnej realizacji celu tworzenia wartościowego medium” – mówi Nikola Bochyńska, redaktor naczelna CyberDefence24.pl.

Działania przewidują również wzajemną promocję w mediach społecznościowych. Grupa Defence24 będzie także wspierała organizację w realizacji grantu dotyczącego połączenia technologii i tematyki zmian klimatu oraz dezinformacji. Dalsze plany dotyczą realizacji wspólnych inicjatyw, poświęconych walce z fałszywymi informacjami i projekty redakcyjno-edukacyjne.

Obie organizacje w kwietniu br. współtworzyły i podpisały Kodeks Dobrych Praktyk – wspólnie przeciw dezinformacji.

Czytaj też: Czesław Michniewicz oskarża Szymona Jadczaka. Pełnomocnikiem adwokat "Fryzjera"

(BAE, 27.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.