Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Nowa Gazeta Biłgorajska" po przejęciu przez Wspólnotę ukazuje się co tydzień

Po zmianie właściciela "Nowa Gazeta Biłgorajska" ukazuje się jako tygodnik

Grupa Wydawnicza Wspólnota przejęła „Nową Gazetę Biłgorajską”  wychodzącą w powiecie biłgorajskim - w południowej części Lubelszczyzny. Po zmianie właściciela tytuł zwiększył objętość i zmienił cykl wydawniczy na tygodnik.

Dotychczasowym właścicielem „Nowej Gazety Biłgorajskiej” była spółka Nowa, prowadzona przez Annę Borowiec. Gazetę wydawała przez 12 lat.

- Właścicielka uznała, że trudno prowadzić gazetę w oderwaniu od większego zaplecza, jakie my jej możemy zapewnić - mówi Mateusz Orzechowski, prezes Grupy Wydawniczej Wspólnota. - Ponieważ nasze wydawnictwa pokrywają zasięgiem prawie całą Lubelszczyznę, zdecydowaliśmy się na zakup. Rozwijamy się nieustannie, zakładamy portale i wydajemy nowe tytuły. Ten zakup wpisał się w naszą strategię. Poza tym każde takie rozszerzenie działalności jest równoznaczne z optymalizacją kosztów stałych - argumentuje Orzechowski.

„Nowa Gazeta Biłgorajska” wychodziła do tej pory co dwa tygodnie i miała objętość 24 stron. - Zaraz po zakupie podnieśliśmy objętość do 40 kolumn, przywróciliśmy cotygodniowy cykl wydawniczy i zatrudniliśmy w gazecie dodatkowych dziennikarzy - mówi Orzechowski. Zaznacza, że dotychczasowy zespół redakcyjny gazety został utrzymany.

"Nowa Gazeta Biłgorajska" jest jedynym pismem obejmującym zasięgiem powiat biłgorajski. Tytuł ukazuje się od 20 lat.

Grupa Wydawnicza Wspólnota wydaje 11 gazet i prowadzi 13 lokalnych portali.

(PAR, 23.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.