Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja zakazała wjazdu 29 brytyjskim dziennikarzom

Dziennikarze BBC są w gronie brytyjskich mediów, którym Rosja postawiła zakaz wjazdu (fot. Unsplash.com/K. Mitch Hodge)

Rosja zakazała wjazdu na teren swojego kraju 49 osobom publicznym z Wielkiej Brytanii. W tym gronie jest 29 dziennikarzy i przedstawicieli mediów. W tym takich jak BBC, Sky News, "The Guardian", "The Times", ITV i Channel 4.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych motywuje decyzję jako konieczną odpowiedź na brytyjskie sankcje wobec rosyjskich osób publicznych. "Brytyjscy dziennikarze umieszczeni na liście są zamieszani w celowe rozpowszechnianie fałszywych i jednostronnych informacji o Rosji oraz wydarzeniach na Ukrainie i Donbasie” – napisano w oświadczeniu ministerstwa. "Swoimi stronniczymi ocenami przyczyniają się również do podsycania rusofobii w społeczeństwie brytyjskim” – brzmi dalsza część dokumentu.

Czytaj też: Elon Musk w czwartek po raz pierwszy spotka się z pracownikami Twittera

Rosja wytypowała także dziennikarzy, których uważa za zagrożenie, nadając im etykietkę "zagranicznych agentów”. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł we wtorek, że ustawa narusza prawa zainteresowanych.

(MAC, 15.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.