Temat: Grand Press Photo

Dział: IMPREZY

Dodano: Czerwiec 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już dziś wieczorem gala Grand Press Photo 2022. Poznamy najlepsze zdjęcia roku

Organizatorami konkursu są magazyn "Press" i Fundacja Grand Press (fot.: Wojciech Artyniew)

Dziś o godz. 20 rozpocznie się gala konkursu Grand Press Photo 2022, podczas której poznamy laureata nagrody Zdjęcie Roku, zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book.

Gala odbędzie się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie. Transmisję od godz. 20 będzie można oglądać na profilach magazynu "Press" i Grand Press Photo na Facebooku, na Press.pl i na stronie głównej WP.

Jury konkursu Grand Press Photo 2022 pod przewodnictwem Ami Vitale nominowało do finału 302 fotografie - 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 63 autorów. W jury tegorocznej edycji konkursu pracują również: Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz.

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie na Nagrodę Internautów - zdobędzie ją autorka lub autor pracy wyłonionej spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy Single oraz Stories. Wszystkie nominacje można zobaczyć na stronie www.grandpressphoto.pl.

W tym roku po raz piąty w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland - mogli w nim wystartować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. W tym konkursie do finału nominowano 8 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

W ramach GPP organizowany jest także konkurs Photo Book - na najlepszą książkę z fotografią reporterską i dokumentalną, wydaną premierowo w 2021 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2021 konkurowało 25 publikacji.

Partnerzy Grand Press Photo 2022 

Partner kategorii People: Miasto Gdańsk
Partner kategorii Culture, hobby, sport: Provident Polska
Partner kategorii Climate, responsibility: Spółka Biurowa Skanska w regionie CEE
Partner kategorii Own Vision: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partner kategorii Young Poland: Fujifilm
Partnerzy gali: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, ColorOffOn, F25 Production House, Studio Cocosound, Grimbergen
Patroni medialni: Wirtualna Polska, National Geographic, Jet Line, Digital Camera, Fotopolis

Organizatorami konkursu są magazyn "Press" i Fundacja Grand Press.

(CP, 02.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.