Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał informacyjny News 24 planuje wejść na satelitę

Według Nielsen Media w kwietniu News 24 zanotował zerowy udział zarówno w grupie ogólnej, jak i komercyjnych 16-49 i 16-59 (screen: WP Pilot)

Kanał informacyjny News 24 (Astro) chce pojawić się w ofertach platform satelitarnych Canal+ oraz Polsat Box.

Krzysztof Kołodziej z firmy Delegata, która zajmuje się dystrybucją News 24 informuje, że firma rozpoczęła negocjacje z platformami satelitarnymi. Z kolei nadawca News 24 zawnioskował do KRRiT o rozszerzenie jej koncesji o nadawanie satelitarne.

"Nieprzyszłościowa technologia"

Jeszcze w marcu Ryszard Krajewski, prezes Astro, nadawcy stacji mówił, że News 24 na razie nie będzie na satelicie, a samą technologię satelitarną nazwał nieprzyszłościową.

Czytaj też: TVP powtórzyła dokument Marcina Tulickiego o Tusku "na specjalne życzenie widzów"

Równolegle kanał rozbudowuje zasięg w sieciach kablowych i serwisach internetowych. 23 maja stację włączy Toya (wszystkim blisko 160 tys. abonentom), a w najbliższej przyszłości, prawdopodobnie jeszcze w maju, także sieć Play. Kołodziej dodaje, że podpisano już szereg umów z mniejszymi sieciami kablowymi, które w sumie docierają do kilkuset tysięcy osób.

Według Nielsen Media w kwietniu News 24 zanotował zerowy udział zarówno w grupie ogólnej, jak i komercyjnych 16-49 i 16-59. Kanał nadaje od 1 marca, a od kwietnia nadaje reklamy, za sprzedaż których odpowiada TVN Media.

Czytaj też: Polityczny dziennikarz Krzysztof Skórzyński został kogutem na scenie Mask Singer

(MNIE, 09.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.