Dział: PRASA

Dodano: Maj 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Buła już nie w Polska Press. Chce założyć internetową gazetę "dla wyrzuconych z PPG"

Adam Buła jest teraz na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Potem - nowy projekt (fot. materiały prasowe)

W maju Adam Buła, który w Polska Press był zatrudniony przez 15 lat, zakończył współpracę z wydawnictwem. Szefostwo podjęło decyzję o likwidacji jego stanowiska. Buła zapowiada stworzenie w internecie miejsca dla wszystkich wyrzuconych z PPG po zakupie wydawnictwa przez PKN Orlen.

Adam Buła w grudniu 2021 roku został przeniesiony do koordynacji projektów w dziale projektów specjalnych. Wcześniej był zastępcą szefa Informacyjnej Agencji Polska Press.

- Jesienią dostałem naganę z wpisem do akt za wpis na Twitterze. W związku z tym zostałem przesunięty do działu projektów specjalnych. Po sześciu miesiącach stanowisko, które obejmowałem, zostało zlikwidowane, co nie było dla nikogo zaskoczeniem - tłumaczy Adam Buła. - Teraz mam trzy miesiące wypowiedzenia. Po tym czasie zamierzam zająć się znów działalnością dziennikarską. W planach mam założenie internetowej gazety, w której będą pracować menedżerowie i przyzwoici dziennikarze wyrzuceni z Polska Press. 

Czytaj też: Nowy „Press": Sierakowski nie udaje reportera wojennego, dziennikarze sportowi bez fair play, a Śmigulec pisze list

Adam Buła w Polska Press pracował od 2007 roku. Wcześniej m.in. w Onecie i "Życiu Warszawy".

(BAE, 06.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.