Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Andrysiak zrezygnował z kierowania kanałem News 24

Spółka Astro utrzymuje, że Andrzej Andrysiak jest na urlopie (fot. archiwum "Press")

Andrzej Andrysiak nie będzie już redaktorem naczelnym kanału News 24 (Astro) - ustalił "Presserwis". Z naszych informacji wynika, że nie chciał dalej firmować swoim nazwiskiem działań stacji, której funkcjonowanie odbiega od pierwotnych zapowiedzi i ustaleń.

- Andrzej Andrysiak zrezygnował z pracy. Nie wróci już do stacji - mówi "Presserwisowi" osoba znająca kulisy sprawy. Dowiedzieliśmy się, że złożył wypowiedzenie i sam zdecydował o odejściu. Jak ustaliliśmy, nie chciał dalej firmować swoim nazwiskiem działań stacji, której funkcjonowanie dalekie jest od pierwotnych zapowiedzi i ustaleń. Chodziło m.in. o wstrzymanie zatrudniania kolejnych dziennikarzy czy braki techniczne i infrastrukturalne, rzutujące na jakość programu. 

Czytaj też: KRRiT dostała pięć skarg na materiał TVP "Nasz człowiek w Warszawie" szkalujący Tuska

Spółka Astro utrzymuje, że redaktor naczelny stacji jest na urlopie, a po nim wróci do pracy. Taką informację przekazała nam Ewelina Kachniarz, członkini rady nadzorczej Astro. Szef spółki Ryszard Krajewski mówił wcześniej, że redaktor naczelny musiał zająć się innymi swoimi projektami i że tak obaj umówili się na początku współpracy. Andrzej Andrysiak nie komentuje sprawy.

Andrysiak redaktorem naczelnym News 24 był od 1 stycznia. Stacja ruszyła oficjalnie 1 marca, ale nadal ma spore problemy z dystrybucją, nie ma jej w dużych sieciach kablowych. Z kolei sam program jest tworzony niskim kosztem. Składają się na niego głównie powtarzane wielokrotnie w ciągu dnia materiały. W czasie emisji nie brakuje wpadek realizacyjnych. - News 24 wygląda niestety jak program osiedlowej kablówki - mówi nam jeden z pracowników stacji.

Andrzej Andrysiak jest wydawcą "Gazety Radomszczańskiej" i ekspertem szkoleń "Media Forum. Rozwój Lokalny". W przeszłości był redaktorem naczelnym "Życia Warszawy" i wicenaczelnym "Dziennika Gazety Prawnej".

W grudniu ub.r. z rady nadzorczej Astro, nadawcy News 24, odeszła Anna Garwolińska, specjalistka w dziedzinie doradztwa strategicznego, komunikacji korporacyjnej i kryzysowej. Garwolińska zrezygnowała z tej funkcji zaledwie miesiąc po jej objęciu.

(MNIE, 14.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.