Dział: RADIO

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w ramówce informacyjno-muzycznego Radia RMF24

Baza muzyczna Radia RMF24 została odświeżona (fot. materiały prasowe)

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 na stałe nadawać będzie dodatkowe serwisy informacyjne w ciągu dnia. W ramówce pojawiło się weekendowe pasmo na żywo. Stacja ma też zmienioną oprawę dźwiękową i odświeżony format muzyczny.

Dodatkowe wydania "Faktów" nadawane będą co godzina od 9.30 do 14.30. Dopóki RMF FM będzie emitować serwisy w połowie godziny z powodu agresji Rosji na Ukrainę w ciągu dnia, to na obu antenach pojawiać się będą te same wydania.

Dzięki temu serwisy informacyjne w Radiu RMF24 będą emitowane co pół godziny przez cały dzień - od 5 do 19. Obecnie - z powodu wojny - pojawiają się z taką częstotliwością do 22. 

Oprócz tego bez zmian emitowane są trzy pasma w dni powszednie prowadzone przez dziennikarzy RMF FM nadawane na żywo od 7 rano, w których znajdują się dodatkowe relacje reporterów i korespondentów, wywiady z gośćmi, analizy ekspertów, doniesienia agencyjne, sondy uliczne.

Radio RMF24 utrzymuje emisję trzech pasm na żywo w dni powszednie. Nowością jest pasmo weekendowe, nadawane od 9 do 14. Prowadzi je m.in. Paulina Sawicka, która wcześniej była związana m.in. z Radiem Szczecin. 

Radio RMF24 ma też nową oprawę dźwiękową – wymieniono wszystkie dżingle, a głosem radia został Grzegorz Pawlak, aktor teatralny, dubbingowy i lektor.

Rozgłośnia nadal gra szeroki wybór gitarowego popu i pop-rocka z domieszką klasyki rocka, ale baza muzyczna została odświeżona. Stacja w większym stopniu chce teraz prezentować również nowe piosenki z gitarowym brzmieniem i z pogranicza muzyki alternatywnej, m.in. utwory Igo, Kaśki Sochackiej, George’a Ezry, Eddiego Veddera, Kwiatu Jabłoni.

Zmiany w stacji wspiera kampania reklamowa stacji w portalach horyzontalnych. Na dynamicznie modyfikowanych formatach displayowych zapowiadane są na bieżąco wywiady, rozmowy i tematy, które w ciągu najbliższych minut pojawią się na antenie. Za kreację i planowanie odpowiada dział promocji Grupy RMF.

Internetowe Radio RMF24 rozpoczęło nadawanie 22 marca 2021 roku.

 

(KOZ, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.