Dział: PRASA

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Francuska reporterka z Ukrainy propagandystką Kremla

Serwis zwraca uwagę na postawę francuskiej dziennikarki, podważając jej twierdzenia (screen: Youtube.com/Actu du Futur)

Rosyjskie media i użytkownicy mediów społecznościowych rozpowszechniają wywiad Anne Laure Bonnell dla francuskiej sieci informacyjnej CNews, w którym opowiada ona, że to Ukraina bombarduje swoich obywateli w Donbasie. 

Anne Laure Bonnell przebywa w Ukrainie, z przerwami, od 2015 roku. I prezentuje w mediach poglądy zbieżne z rosyjską propagandą. "Władze ukraińskie zabiły w regionie 13 tysięcy osób w ciągu ośmiu lat. To odpowiada rządowi ukraińskiemu" – stwierdziła Bonnell w telewizyjnym wywiadzie.

Jej postawę piętnuje serwis StopFake, zajmujący się demaskowaniem fałszywych informacji. Serwis już wcześniej zauważał prorosyjską postawę Bonnell. W 2017 roku zaprezentowała swój "dokumentalny" film pt. "Donbas", w którym przedstawia kluczowe założenia kremlowskiej propagandy: mieszkańcy wschodniej Ukrainy byli prześladowani za mówienie po rosyjsku i prorosyjskie poglądy, wojna we wschodniej Ukrainie jest wojną domową, ukraińskie wojsko celowo ostrzeliwuje obszary mieszkalne, używając zakazanego uzbrojenia, rząd ukraiński jest nielegalny itp.

StopFake to organizacja weryfikująca fakty, założona w marcu 2014 roku przez ukraińskich profesorów i studentów w celu obalania rosyjskiej propagandy i zwalczania fałszywych wiadomości.

(MAC, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.