Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Członkowie rady programowej TVP piszą do KRRiT na "Wiadomości" uderzające w EPP

W "Wiadomościach" pojawił się napis "EPP - Europejska Partia Putina" (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

Członkowie rady programowej TVP Iwona Śledzińska-Katarasińska, Janusz Daszczyński i Krzysztof Luft złożyli skargę do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na materiał "Wiadomości". Program informacyjny TVP ponownie zaatakował Donalda Tuska, ale przy okazji też Europejską Partię Ludową.

Śledzińska-Katarasińska, Daszczyński i Luft zarzucają Telewizji Polskiej działanie sprzeczne z ustawą o radiofonii i telewizji, m.in. poprzez rozpowszechnianie treści godzących w polską rację stanu. Chodzi o felieton "Wiadomości" z 16 marca.

"W trakcie zapowiedzi kolejnego materiału rutynowego już, propagandowego szczucia na Przewodniczącego EPP (Europejskiej Partii Ludowej) Donalda Tuska, na tzw. belce pojawił się w 23’05” napis EPP - Europejska Partia Putina" - można przeczytać w skardze.

Członkowie rady programowej TVP przypomnieli, że do EPP należy kilkadziesiąt partii politycznych w krajach UE i wielu kluczowych polityków unijnych. "Takie kwalifikowanie przez polską telewizję publiczną największej siły politycznej Unii Europejskiej sprzyja rozbijaniu jedności wspólnoty europejskiej, przeciwstawiającej się śmiertelnemu zagrożeniu dla pokoju jakim jest rosyjska agresja na Ukrainę" - napisano w skardze.

Dodano, że do członkostwa w EPP aspiruje i ściśle z nią współpracuje także kilka ukraińskich ugrupowań politycznych, w tym partia Witalija Kliczki. "Zarzucanie realizowania interesów zbrodniarza wojennego Władimira Putina bohaterskim obrońcom Kijowa i innych ukraińskich miast walczących z barbarzyńskim najazdem rosyjskim jest czymś, co nie mieści się w żadnych standardach – moralnych i prawnych" - podkreślono.

Iwona Śledzińska-Katarasińska, Janusz Daszczyński i Krzysztof Luft zwrócili się do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT, o podjęcie pilnych działań w celu ukarania nadawcy i "zapobieżenia podobnym nieodpowiedzialnym, szkodliwym i niezgodnym z prawem praktykom nadawcy publicznego".

(MNIE, 25.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.