Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Proklemlowska RT odwołuje się od zakazu nadawania w Unii Europejskiej

Rozpatrzenie sprawy rosyjskiej telewizji zajmie europejskim organom kilka miesięcy (fot. Pixabay.com)

Rosyjska państwowa telewizja RT złożyła apelację od decyzji Unii Europejskiej, kwestionując zakaz nadawania w krajach członkowskich. Trybunał w Luksemburgu w ciągu kilku miesięcy wyznaczy termin rozprawy.

UE nałożyła zakaz nadawania kanału RT w ubiegłym tygodniu, oskarżając rosyjską telewizję o systematyczną dezinformację w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Sankcja oznacza, że operatorzy z UE nie mogą nadawać, ułatwiać lub w inny sposób przyczyniać się do rozpowszechniania jakichkolwiek treści RT.

Czytaj też: Rosyjscy okupanci zastępują ukraińskie kanały telewizyjne swoimi

Zakaz dotyczy angielskiej jednostki RT i jej działalności w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Hiszpanii, zawiesza również licencje nadawcze sieci oraz ustalenia dotyczące zezwoleń, transmisji i dystrybucji z jej odpowiednikami w innych krajach UE.

(MAC, 10.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.