Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja "Gazety Wyborczej" przekaże ponad 150 tys. euro ukraińskim dziennikarzom

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego dla dziennikarzy pracujących w strefach działań wojennych, wsparcie finansowe dla dziennikarzy i organizacji medialnych na Ukrainie (fot. Unsplash.com)

Fundacja Gazety Wyborczej wraz z partnerami utworzyli Fundusz dla Ukrainy przeznaczony na bezpośrednie wsparcie dziennikarzy i wydawców w strefie działań wojennych. Do rozdysponowania jest ponad 150 tys. euro.

Do funduszu Fundacji "Gazety Wyborczej" dołączyły media i organizacje dziennikarskie z krajów skandynawskich: Bonnier News ze Szwecji, Danish Newspapers Association, Finnish Media Federation, News Media Finland, Norwegian Media Businesses’ Association oraz Swedish Media Publishers’ Association.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego dla dziennikarzy pracujących w strefach działań wojennych, wsparcie finansowe dla dziennikarzy i organizacji medialnych na Ukrainie oraz relokację dziennikarzy do Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Na początek fundacja przekaże ponad 150 tys. euro.

Fundacja "Gazety Wyborczej - kliknij tutaj po kontakty

– Mamy już wybrane trzy inicjatywy, które chcemy wesprzeć. Wśród nich: wysłanie wyposażenia dla dziennikarzy, w tym kamizelek, hełmów i powerbanków. Przekażemy także pieniądze i pomoc materialną dla dwóch ukraińskich organizacji dziennikarskich – mówi Joanna Krawczyk, prezeska Fundacji "Gazety Wyborczej". – Na tym jednak nie koniec, nasi partnerzy zapowiadają kolejne wpłaty, codziennie też dołączają nowi partnerzy. Dodatkowo mamy kontakt z innymi organizacjami, które organizują pomoc - rzeczową i finansową - synchronizujemy z nimi nasze działania.

Fundacja zamierza działać nie tylko na rzecz ukraińskich mediów. Będzie wspierać dziennikarzy w strefie wojny, którym potrzebne jest wsparcie np. w postaci hełmów czy kamizelek. – Myślimy o potrzebach dziennikarzy holistycznie, nieważne, jakiej są narodowości – zaznacza prezeska Fundacji "GW".

(BAE, 04.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.