Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Unia Europejska zakaże nadawania prokremlowskiej telewizji RT

Google zamknęło aplikację RT po interwencji rządu ukraińskiego (fot. Pixabay.com)

Unia Europejska ma zakazać nadawania wspieranego przez Kreml międzynarodowego kanału telewizyjnego RT. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała, że nakaz zostanie rozszerzony na agencję informacyjną Sputnik. 

"Russia Today i Sputnik, jak również ich spółki zależne, nie będą już mogły szerzyć swoich kłamstw, aby usprawiedliwiać wojnę Putina i siać podział w naszym związku. Dlatego opracowujemy narzędzia do zakazania ich toksycznej i szkodliwej dezinformacji w Europie" - oświadczyła Ursula von der Leyen.

Wiele krajów podjęło już własne działania zarówno na poziomie krajowym, jak i u operatorów. RT została usunięta m.in. w Polsce. Spoza krajów Unii bliska usunięcia kanału jest Wielka Brytania. Telewizję RT postanowiły wyłączyć największe sieci kablowe w Kanadzie - Bell i Rogers.

Na wniosek rządu w Kijowie koncern Google zablokował pobieranie aplikacji mobilnej rosyjskiej telewizji RT na Ukrainie. Ten ruch oznacza, że nowi użytkownicy nie będą mogli pobrać aplikacji RT News w Google Play, podczas gdy obecni użytkownicy mogą nadal mieć do niej dostęp. Nie otrzymają jednak nowych aktualizacji.

Wiodące ukraińskie grupy medialne 1+1 media, StarLightMedia, Media Group Ukraine i Inter Media Group zwróciły się do międzynarodowych dostawców usług telewizyjnych o wyłączenie nadawania także innych rosyjskich kanałów informacyjnych.

(MAC, 01.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.