Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokremlowska RT straci licencję na nadawanie w Wielkiej Brytanii

RT prowadzi międzynarodową narrację z perspektywy Kremla

Rosyjska międzynarodowa sieć telewizyjna RT (dawniej Russia Today) może zostać pozbawiona licencji potrzebnej do nadawania na terenie Wielkiej Brytanii. Sekretarz kultury Nadine Dorres, w obliczu działań wojennych Rosji, została upoważniona do wydania opinii na temat kanału.

Premier Boris Johnson potwierdził, że Ofcom - regulator tamtejszego rynku mediów - jest w fazie sprawdzania licencji RT. Kanał najprawdopodobniej zostanie zablokowany.

Czytaj też: Szefowa prokremlowskiej telewizji RT na liście osób objętych sankcjami UE

Kanał informacyjny Russia Today został uruchomiony pod koniec 2005 roku. Kontrolowaną przez państwo i finansowaną z rosyjskiego budżetu stację przemianowano na RT, ale nie zmienił się jej cel, którym jest informowanie międzynarodowej widowni o wydarzeniach z perspektywy Kremla.

(MAC, 25.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.