Dział: RADIO

Dodano: Luty 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wybrana na kolejną kadencję

Agnieszka Kamińska (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Agnieszka Kamińska pozostaje prezeską Polskiego Radia. We wtorek Rada Mediów Narodowych wybrała ją na kolejną kadencję. 

Agnieszka Kamińska była jedyną kandydatką na stanowisko, za jej powołaniem zagłosowali członkowie RMN z PiS: Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk i Krzysztof Czabański.

Agnieszka Kamińska jest prezeską Polskiego Radia od stycznia 2020 roku, wcześniej była dyrektorką Programu I Polskiego Radia i wicedyrektorką Polskiego Radia 24.

Za prezesury Agnieszki Kamińskiej pogłębił się spadek słuchalności radiowej Trójki, z której odeszło wielu znanych dziennikarzy. Ponad połowa zespołu rozstała się również ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Działania Kamińskiej krytykowane są również przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rada programowa radia - także głosami członków z PiS - dwukrotnie opiniowała negatywnie ramówkę Programu III, zatwierdzoną przez zarząd.

(KOZ, 22.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.