Dział: RADIO

Dodano: Luty 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Polskiego Radia może być większy. Czabański chce, by Kamińska nadal była prezeską

Kandydaturę Agnieszki Kamińskiej zaproponował Krzysztof Czabański (fot. materiał prasowe)

Agnieszka Kamińska jest jedyną kandydatką na stanowisko prezesa Polskiego Radia na kolejną kadencję. Spółką kieruje od dwóch lat. Z informacji "Presserwisu" wynika, że zarząd może zostać poszerzony.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański potwierdza "Presserwisowi", że zaproponował kandydaturę Agnieszki Kamińskiej. Czabański już wcześnie deklarował, że jest "zwolennikiem kontynuacji władz TVP i Polskiego Radia". Inni członkowie RMN w wyznaczonym do poniedziałkowego południa terminie nie zgłosili swoich kandydatów na prezesa Polskiego Radia.

Powołaniem prezesa Polskiego Radia na kolejną kadencję RMN zajmie się podczas wtorkowego posiedzenia, które ma rozpocząć się o godz. 15. Większość w Radzie mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Według naszych rozmówców z Polskiego Radia zarząd spółki może nie być już jednoosobowy, jak teraz. Wśród kandydatów na członka zarządu w radiu wymieniani są m.in. dyrektorka Programu II Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor biura programowego radia Paweł Kwieciński i naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej Paweł Piszczek. Zarówno Kwieciński, jak i Piszczek są dziś prokurentami Polskiego Radia.

Krzysztof Czabański nie ujawnia, czy zarząd będzie nadal jednoosobowy, czy zostanie powiększony. - Najpierw porozmawiamy w gronie Rady, nie za pośrednictwem mediów - ucina szef RMN.

Agnieszka Kamińska jest prezeską Polskiego Radia od stycznia 2020 roku, wcześniej była dyrektorką Programu I Polskiego Radia i wicedyrektorką Polskiego Radia 24.

Za prezesury Agnieszki Kamińskiej pogłębił się spadek słuchalności radiowej Trójki, z której odeszło wielu znanych dziennikarzy. Ponad połowa zespołu rozstała się również ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Działania Kamińskiej krytykowane są również przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rada programowa radia - także głosami członków z PiS - dwukrotnie opiniowała negatywnie ramówkę Programu III, zatwierdzoną przez zarząd.

Sposób zarządzania Polskim Radiem przez Agnieszkę Kamińską skrytykowała w piśmie do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, także Małgorzata Gosiewska, wicemarszałkini Sejmu z PiS i wiceprzewodnicząca rady programowej publicznego radia. Gosiewska wskazała, że "wyjątkowa nieudolność w zarządzaniu Polskim Radiem ośmiesza instytucję z blisko stuletnią historią i bez wątpienia prowadzi do zapaści, która przez lata będzie kojarzona z obozem dobrej zmiany".

(KOZ, 22.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.