Temat: programy telewizyjne

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix zwraca sześć seriali Marvela koncernowi Disneya

Disney nie ujawnił na razie planów dotyczących sześciu seriali telewizyjnych (screen: YouTube/Marvel Entertainment)

Netflix poinformował, że sześć seriali wyprodukowanych przez Marvela z tzw. uniwersum "Defenders" po 1 marca nie będzie już dostępnych na platformie. Produkcje wracają do koncernu Disneya.

Seriale "Obrońcy", "Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist" i "The Punisher" zostały wyprodukowane dla Netflixa przez nieistniejącą już telewizję Disneya w latach 2015-2019.

Umowa Disneya z Netflixem wygasła

Marvel Television przestała produkować nowe odcinki i została rozwiązana, gdy Disney uruchomił serwis streamingowy Disney+. Prawa do seriali, aż do teraz, pozostawały jednak przy Netflixie.

Wygasły również warunki umowy, uniemożliwiające tytułowym bohaterom seriali pojawianie się w produkcjach innych niż należące do Netflixa przez dwa lata po ich anulowaniu. Dlatego w roku 2021 Charlie Cox powtórzył postać Daredevila w filmie kinowym "Spider-Man: Bez drogi do domu", a Vincent D'Onofrio ponownie mógł wcielić się w rolę Kingpina z uniwersum "Defenders" w nowym serialu telewizyjnym "Hawkeye" na platformie Disney+ (z udziałem m.in. Piotra Adamczyka).

Czytaj też: Netflix zwiększa tempo – 68 nowych filmów do końca roku

Disney nie ujawnił na razie planów dotyczących sześciu seriali telewizyjnych, ale najprawdopodobniej będą one dostępne w serwisach Disney+ oraz/lub Hulu. Niektóre z seriali pokazywanych na Netflixie, w tym "Jessica Jones" i "Luke Cage", zawierają treści dla dorosłych, których zazwyczaj nie można znaleźć w Disney+. The Walt Disney Company od pewnego czasu informuje jednak, że zakres treści ma być rozszerzany, by przyciągnąć także dorosłą widownię.

(MAC, 16.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.