Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta w Wielkiej Brytanii przed pozwem o ponad 2 mld funtów

Facebook dzięki narzucaniu dominującej pozycji miał zarobić miliardy funtów (fot. Unsplash.com)

Meta Platforms stoi w obliczu pozwu zbiorowego w Wielkiej Brytanii o wartości 2,3 mld funtów w związku z zarzutami o nadużycie pozycji na rynku, gdy firma działała jeszcze jako Facebook.

Financial Conduct Authority (FCA) wnosi sprawę w imieniu obywateli brytyjskich korzystających z Facebooka w latach 2015-2019. W tym czasie serwis miał zarobić miliardy funtów na narzucaniu nieuczciwych warunków, które wymagały od konsumentów przekazywania cennych danych osobowych w celu uzyskania dostępu do sieci.

Facebook wydał oświadczenie, że użytkownicy korzystali z jego usług, ponieważ zapewniały im odpowiednią wartość oraz "mają znaczącą kontrolę nad tym, jakie informacje udostępniają na platformach Meta i do kogo trafiają".

 

(MAC, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.