Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Unia Europejska zmusi Facebooka i innych do walki z wykorzystywaniem seksualnym dzieci w sieci

W 2020 roku zgłoszono 22 mln przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (fot. Pexels.com)

Unia Europejska w ciągu kilku miesięcy planuje wprowadzić przepisy, które będą wymagać od firm technologicznych większego zaangażowania w zwalczanie wykorzystywania seksualnego dzieci.

Komisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson powiedziała niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag", że dostawcy usług internetowych i firmy zajmujące się mediami społecznościowymi zgłosiły w 2020 roku 22 mln przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. W roku 2019 - 17 mln.

„W nadchodzących miesiącach zaproponuję przepisy, które będą wymagać od firm wykrywania, zgłaszania i walki z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Dobrowolne zgłoszenie nie będzie już wystarczające” – powiedziała Johansson.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE sieci mediów społecznościowych oraz usługi pocztowe i komunikatory, takie jak Facebook i Google, mają obecnie wybór, czy chcą działać przeciwko sprawcom tego rodzaju przestępstw. Johansson oświadczyła, że walka z wykorzystywaniem nieletnich powinna być lepiej skoordynowana. Potrzebne jest specjalistyczne europejskie centrum, które zajęłoby się egzekwowaniem prawa i wsparciem ofiar.

(MAC, 11.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.