Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejni dziennikarze "Dziennika Zachodniego" w nowym portalu o Śląsku

Nowy serwis o metropolii śląsko-zagłębiowskiej będzie stawiał na poważne tematy

W nowym portalu dla metropolii śląsko-zagłębiowskiej, który przygotowuje firma Media Operator pod wodzą Marcina Zasady (wieloletniego dziennikarza "Dziennika Zachodniego"), pracę zaczynają kolejni autorzy związani dotąd z "DZ".

Od kilku dni w redakcji pracuje Martyna Urban, do niedawna reporterka w dziale wydarzeń "DZ", a niebawem do zespołu dołączy Tomasz Borówka, jeden z najbardziej cenionych publicystów historycznych na Śląsku, wcześniej wydawca w "Dzienniku". Portal pozyskał także Michała Wrońskiego, który dotąd pracował w serwisie Portalsamorządowy.pl (PTWP). Wcześniej do redakcji dołączyli z "DZ": Grzegorz Lisiecki, Katarzyna Pachelska oraz Patryk Osadnik.

Twórcy nowego serwisu nie ujawniają jeszcze jego nazwy, ale - jak zapewniają - portal jest już technologicznie niemal gotowy, a dziennikarze przygotowują teksty.

Czytaj też: Marcin Zasada po 20 latach odchodzi z Polska Press

- Właśnie ruszyliśmy z akcją "Musimy porozmawiać o Bytomiu" - pierwszą taką debatą z ekspertami na temat problemów miasta. Jest już pierwsza rozmowa z prof. Tomaszem Pietrzykowskim - mówi Marcin Zasada, podkreślając jednocześnie, że będzie stawiał na tego typu poważne tematy.

Akcja prowadzona jest na razie na portalu Bytomski.pl, też należącym do firmy Media Operator.

W związku z przejęciem Polska Press Grupy - wydawcy "Dziennika Zachodniego" - przez Orlen z redakcji "DZ" od grudnia 2020 roku do dziś odeszło prawie 30 redaktorów i dziennikarzy.

(MAT, 06.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.