Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Współpracownik premiera prosił, by TVP "bardzo ładnie zaatakowała"

Kolejny ujawniony mail przez PoufnaRozmowa.com adresowany był do prezesa TVP i szefa TAI (fot. Piotr Małecki/East News)

Doradca Mateusza Morawieckiego prosił w 2018 roku prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego oraz dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego o atak na sąd, który wydał niekorzystny wyrok dla premiera - wynika z maila, jaki wyciekł do sieci ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

"Jacek, Jarek podsyłam poniżej efekt narady kilku znamienitych osób łapiących pewne linki w sądownictwie i powiązań między sędziami a różnymi sprawami. Po rozmowach mamy prośbę by jutro TVP bardzo ładnie zaatakowało te osoby, które taki wyrok wydały i generalnie warszawski sąd apelacyjny według topowych kancelarii w Warszawie to stajnia augiasza" - napisał Mariusz Chłopik, doradca Mateusza Morawieckiego (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Opublikowany przez serwis PoufnaRozmowa.com mail pochodzi 27 września 2018 roku i dotyczy sytuacji, kiedy warszawski Sąd Apelacyjny nakazał Mateuszowi Morawieckiemu sprostować informacje, dotyczące wydatkowania środków na budowę dróg lokalnych. Morawiecki postanowienie wykonał, ale doradcy najwyraźniej nie potrafili pogodzić się z tym upokorzeniem.

Chłopik instruował dalej: "Takie pytania do posłów PiS będących jutro w studiach TVP będzie można spokojnie zadawać. My z Michałem Dworczykiem musimy wiedzieć kto idzie a następnie go odpowiednio przygotujemy". Następnie w wiadomości znalazła się narracja zaproponowana przez doradcę premiera Morawieckiego.

Do maila odniósł się na Twitterze Jarosław Olechowski. "Nie kojarzę takiego maila. Albo wpadł do spamu albo to po prostu fejk" - napisał szef TAI.

Dziennikarze na Twitterze szybko znaleźli jednak materiały, które mogły być inspirowane instrukcjami doradcy. "Materiał Wiadomości wyemitowany dzień po wyciekniętym dziś mailu. Jak po sznurku, wszystko zgodnie z instrukcjami" - zauważył m.in. Sławomir Wikariak z "Dziennika Gazety Prawnej", podając materiał Wiadomości z 28 września 2018 roku, autorstwa Marcina Szypszaka.

Podobnie Jakub Krupa:

Sprawę szeroko komentowano:

(KOZ, 04.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.