Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 przestał zapraszać polityków obozu rządzącego

Na decyzję prezydenta czeka nowelizacja ustawy medialnej, wymierzona w TVN (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Po tym jak Sejm w piątek uchwalił tzw. lex TVN, politycy Zjednoczonej Prawicy nie są zapraszani do programów TVN 24.

Europosłanka PiS Anna Zalewska miała być w niedzielę gościem "Kawy na ławę" u Konrada Piaseckiego, ale ostatecznie do programu zaproszono wyłącznie dziennikarzy TVN i TVN 24. Jednak od piątku politycy obozu rządzącego nie pojawili się także w innych programach publicystycznych TVN 24: "Faktach po Faktach", "Kropce nad i" Moniki Olejnik czy "Tak jest" Andrzeja Morozowskiego.

- Trudno sobie wyobrazić, że równocześnie prosimy Polaków o wsparcie i podpisywanie petycji w obronie TVN, a politycy PiS na naszej antenie przekonują, jak bardzo lex TVN jest potrzebny - mówi dziennikarz TVN 24, chcący zachować anonimowość. Jednak jego zdaniem w stacji nie obowiązuje odgórny zakaz zapraszania polityków PiS. - Niedługo zaczną się znowu pojawiać. Po to też jesteśmy, żeby przepytywać i rozliczać rządzących - dodaje nasz rozmówca. 

Biuro prasowe TVN Grupa Discovery nie odniosło się do naszych pytań w tej sprawie.

Nowelizacja ustawy medialnej, wymierzona w TVN, czeka na decyzję prezydenta. Jeśli przepisy zaczną obowiązywać, to amerykański koncern Discovery nie będzie mógł  zachować większości udziałów w TVN. 

(KOZ, 23.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.