Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zebrano już ponad 2,3 mln podpisów pod apelem w obronie TVN

Wystarczyły 24 godziny, aby na stronie Apel.tvn.pl znalazło się 2,3 mln podpisów, które są odpowiedzią na odrzucenie piątkowego weta Senatu i przyjęcie przez Sejm ustawy określanej mianem Lex TVN.

Do akcji zbierania podpisów pod apelem przyłączyły się redakcje w całej w Polsce, zarówno ogólnopolskie tytuły prasowe, internetowe, jak i media lokalne. Wśród nich znalazły się m.in. Ringier Axel Springer Polska, Wirtualna Polska, Wyborcza.pl, Radio Zet czy "Wprost".

Czytaj też: Wolne media wspierają TVN

Stacja TVN na stronie Apel.tvn.pl przypomina, że „17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji”. Również "Press" nawołuje, aby czytelnicy podpisali się pod apelem, którego pełną treść zamieszczamy poniżej.

„Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.Apel stacji TVN. „Chcę, by decyzja, co oglądam, należała do mnie”.

Apel stacji TVN. „Chcę, by decyzja, co oglądam, należała do mnie”. Tu podpisy

Jeśli nowelizacja ustawy medialnej miałaby obowiązywać, to amerykański Discovery będzie musiał pozbyć się większości udziałów w TVN. Dziś według KRRiT dochodzi do obchodzenia przepisów ustawy o rtv, bo choć właścicielem TVN jest formalnie holenderska spółka Polish Television Holding, to faktycznie należy ona do amerykańskiego Discovery, a limit udziałów spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego w firmach posiadających polskie koncesje wynosi 49 proc.

CP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.