Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny Włodzimierza Paca, zmarłego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi

Włodzimierz Pac miał 54 lata (fot. Polskie Radio)

W serwisie Zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego w zeszłym tygodniu Włodzimierza Paca, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi. W sobotę odbędzie się pogrzeb dziennikarza.

Zbiórkę zorganizował Marcin Śmiałowski, przyjaciel Włodzimierza Paca. "Włodek odszedł nagle, zostawiając zupełnie nieprzygotowanych do nowego życia żonę i dwójkę dzieci. Myślę, że tak, jak wspierał nas Wałodzia niegdyś, tak teraz my powinniśmy pomóc jego rodzinie. Z góry dziękuję za wpłaty" - napisał w opisie.

Do czwartkowego poranka w serwisie Zrzutka.pl udało się zebrać 27 tys. zł, zbiórkę wsparło prawie 200 osób.

Włodzimierz Pac zmarł w piątek 10 grudnia w wieku 54 lat. Przyczyną śmierci był ostry zawał serca. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w cerkwi św. Apostołów Piotra i Pawła w Samogródzie.

Włodzimierz Pac pracę w Polskim Radiu rozpoczął na początku lat 90. ub. wieku. Przygotowywał materiały z Białorusi i Rosji.

(KOZ, 16.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.