Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kobieta na czele Disneya - po raz pierwszy w 98-letniej historii firmy

Susan Arnold prezeską Disneya oficjalnie zostanie na początku 2022 roku (fot. Wikimedia Commons/Oknabley)

Susan Arnold została wybrana na stanowisko prezeski zarządu The Walt Disney Company. To pierwsza kobieta, która stanie na czele koncernu w jego 98-letniej historii. 31 grudnia zastąpi Boba Igera.

W zarządzie jednego z największych na świecie koncernów medialnych Susan Arnold zasiada od lat 14. Iger w ubiegłym roku - po 15 latach - zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego (zastąpił go Bob Chapek). Nominacja Arnold następuje w czasie, gdy korporacje odchodzą od struktury organizacyjnej, w której role CEO oraz prezesa pełni ta sama osoba. Władza w firmach jest coraz częściej dzielona.

- Susan jest niezwykle cenioną menadżerką, jej bogate doświadczenie, uczciwość i fachowość były nieocenione dla firmy, odkąd dołączyła do zarządu w 2007 roku - powiedział Bob Iger.

Arnold przed pracą dla Disneya była dyrektorką operacyjną firmy inwestycyjnej The Carlyle Group. Pełniła również kierownicze role w Procter and Gamble i McDonald's Corp.

"Obejmując funkcję prezesa zarządu, nie mogę się doczekać, aby dalej służyć długofalowym interesom udziałowców Disneya i ściśle współpracować z dyrektorem generalnym Bobem Chapkiem, który opiera się na stuletniej spuściźnie kreatywnej doskonałości i innowacji" - polskie  media cytują w takim brzmieniu oświadczenie Susan Arnold.

Do końca 2021 roku plany odejścia ogłosiło kilku innych dyrektorów Disneya, m.in. szef Studios - Alan Horn, prezes i dyrektor kreatywny Disney Branded Television Gary Marsh oraz generalny radca prawny firmy - Alan Braverman.

(MAC, 03.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.