Dział: RADIO

Dodano: Październik 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF Classic w grudniu tylko ze świątecznymi piosenkami. W środę obchodzi 18. urodziny

(screen Youtube.com/rmf classic)

RMF Classic w tym roku w grudniu również grać będzie przez cały dzień wyłącznie świąteczne piosenki. W środę stacja obchodzi 18. urodziny. Do połowy listopada trwa kampania wizerunkowa rozgłośni.

RMF Classic wzorem poprzednich lat przed świętami Bożego Narodzenia zmieni prezentowaną na antenie muzykę i grać będzie tylko świąteczne piosenki. Stacja czasową zmianę formatu muzycznego wprowadzi dziesiąty rok z rzędu. Na co dzień radio prezentuje głównie muzykę filmową i klasyczną. 

Wcześniej, bo w środę 27 października, RMF Classic obchodzić będzie 18. urodziny. Z tej okazji przez cały dzień nadawany ma być specjalny program jubileuszowy "Dozwolone od lat 18" z udziałem znanych osób i słuchaczy.

O swoich osiemnastych urodzinach i o tym, jak wspominają wchodzenie w dorosłość, opowiedzą artyści zaprzyjaźnieni z rozgłośnią. Pojawią się wspomnienia m.in. Kayah, Weroniki Książkiewicz, Krzesimira Dębskiego, Mateusza Damięckiego, Marcina Dańca i Artura Andrusa. Rozgłośnia poprosiła też słuchaczy o przysyłanie opowieści o ich "osiemnastkach". Najciekawsze zostaną zacytowane na antenie i nagrodzone zestawami upominków.

Ponadto RMF Classic prowadzi kampanię wizerunkową, która potrwa do połowy listopada. Jej celem jest promocja repertuaru rozgłośni. Działania obejmują internet (spoty wideo w Player.pl, CDA, YouTube, Onet.pl, Wp.pl, Interia i Tvn24.pl, a także banery w portalach horyzontalnych) oraz prasę (m.in. "Polityka", "Tygodnik Powszechny", "Newsweek Polska").

Za planowanie i zakup mediów oraz koncepcję kreatywną odpowiedzialny jest dział promocji Grupy RMF, natomiast za produkcję - Studio Animacji Plankton TV.

Jest to druga odsłona kampanii "Włącz RMF Classic i zmień swój świat” – wiosenna, składająca się z dwóch spotów, w których wykorzystano tematy z filmów "Vabank" i "Janosik", została rozszerzona o dwa kolejne – nawiązujące do największych hitów filmowych: "Gwiezdnych wojen" i "Gladiatora".

RMF Classic rozpoczęło nadawanie 27 października 2003 roku – początkowo tylko w Krakowie, później uruchamiane były kolejne nadajniki i dziś stacja dostępna jest w 21 miastach. Liner rozgłośni brzmi "Najpiękniejsza muzyka filmowa".

(KOZ, 26.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.