Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Janke ma 350 zł, a Pospieszalski - 788 zł. Autorzy bez dużego wsparcia internautów

Podcast Igora Jankego jest finansowany ze środków zebranych w serwisie Patronite (screen Youtube.com/Układ otwarty - Igor Janke)

Ani Igorowi Janke, ani Janowi Pospieszalskiemu nie udało się skłonić internautów do solidnego wsparcia ich medialnych projektów. Janke może liczyć na 350 zł miesięcznych wpłat, a Pospieszalski - na 788 zł.

Obaj uruchomili niedawno zrzutki na autorskie projekty dziennikarskie. Igor Janke, były partner w R4S Consulting, w połowie września ogłosił, że wraca do dziennikarstwa i będzie tworzył podcast "Układ otwarty". Podcast miał być finansowany z pieniędzy zebranych w serwisie Patronite. "Nie ma żadnych ukrytych sponsorów, w podcaście nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych, biznesowych czy politycznych. Podcast będzie w stu procentach niezależny" – zaznaczał w mediach społecznościowych Janke.

Jednak autor nie może liczyć na hojne wsparcie od słuchaczy. We wtorek zbiórka Jankego w serwisie Patronite miała 18 patronów, którzy deklarują 350 zł miesięcznych wpłat. W dzień premiery podcastu zbiórka miała dwóch patronów i 30 zł miesięcznych wpłat.

Na niewielkie wsparcie może też liczyć Jan Pospieszalski, który w sierpniu uruchomił kanał w serwisie YouTube. Publikuje tam program "Janek Pospieszalski #Warto". Pieniądze na jego finansowanie zbiera w serwisie crowdfundingowym Zrzutka.pl, bo Patronite zablokował jego zbiórkę ze względu na treści programu (dotyczące epidemii COVID-19). Pospieszalski przez dwa tygodnie zebrał łącznie 11,8 tys. zł, jednak gwarantowane miesięczne wsparcie wynosi 788 zł. Deklaruje je 206 osób.

Dla porównania Dariusz Rosiak, twórca podcastu "Raport o stanie świata", dzień po uruchomieniu zbiórki zebrał 5 tys. zł.

Ani Jan Pospieszalski, ani Igor Janke nie odpowiedzieli na nasze pytanie jak zamierzają dalej finansować swoje projekty.

(BAE, 29.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.