Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press zamknie drukarnię w Łodzi

Oddział Polska Press Poligrafia zmniejszy się o jedną drukarnię (fot. Piotr Molecki/East News)

Wczoraj wieczorem pracownicy łódzkiej drukarni Polska Press Grupy, która należy do PKN Orlen, otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Drukarnia ta zostanie zlikwidowana.

Według ustaleń "Pressu" likwidacja drukarni w Łodzi była planowana jeszcze przed zmianą właściciela Polska Press. Obecnie drukowane są w niej należące do grupy gazety: "Express Ilustrowany", "Dziennik Łódzki", "Polska Metropolia Warszawska", "Kurier Lubelski", a także tygodniki lokalne innych wydawców. Pracuje ona na dwóch maszynach Uniset 60 drukujących gazety w objętości do 80 stron. Jest zlokalizowana w atrakcyjnej inwestycyjnie części Łodzi, przy ul. ks. Skorupki - tuż obok redakcji obu łódzkich dzienników.

Zwalnianie pracowników drukarni rozpoczęło się wczoraj po godzinie 18. W większości przypadków okres wypowiedzenia umów określono na trzy miesiące. Likwidacja planowana jest na koniec br. Druk dzienników Polska Press ma być przeniesiony do innych drukarni grupy: w Poznaniu, Sosnowcu lub Bydgoszczy. Klienci zewnętrzni nie zostali jeszcze poinformowani o likwidacji, prawdopodobnie otrzymają ofertę od innych drukarni Oddziału Poligrafia Polska Press Grupy.

15 września PKN Orlen został oficjalnie wpisany do KRS jako jedyny udziałowiec Polska Press.

(GK, 28.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.