Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Senat odrzucił sprawozdania KRRiT i Rady Mediów Narodowych

W czasie debaty poprzedzającej głosowanie senatorowie krytycznie ocenili działalność Rady Mediów Narodowych i TVP (fot. Piotr Molęcki/East News)

Senatorowie odrzucili sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2020 roku oraz informację o działalności Rady Mediów Narodowych za ubiegły rok.

Odrzucenie obu dokumentów zarekomendowała senacka komisja kultury i środków przekazu. W czasie debaty poprzedzającej głosowanie senatorowie krytycznie ocenili działalność Rady Mediów Narodowych i Telewizji Polskiej, choć dyskusję zdominowała koncesja dla TVN 24.

Według senatora Bogdana Zdrojewskiego pat w sprawie koncesji dla TVN 24 to ingerencja w prywatne media, która nie jest do przyjęcia. Senator Alicja Chybicka (Koalicja Obywatelska) podkreślała, że TVN w przeciwieństwie do TVP pomaga ludziom i prowadzi działalność charytatywną. Z kolei senator Grzegorz Bierecki (Prawo i Sprawiedliwość) kontrował te wypowiedzi. Podkreślał, że TVN już trzykrotnie zmieniał właściciela i nie zaprzestał nadawania, bo nadal "śmieszy, tumani i przestrasza".

Za odrzuceniem sprawozdania KRRiT było 51 senatorów, przeciwko zagłosowały 22 osoby, a trzech senatorów wstrzymało się od głosu. W głosowaniu w sprawie sprawozdania RMN 51 senatorów było za odrzuceniem, 21 przeciw, a jeden się wstrzymał.

Większość w Senacie mają przedstawiciele opozycji.

(MNIE, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.