Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jerzy Owsiak pozwie "Wiadomości" TVP za materiał o finale WOŚP

Zdaniem fundacji Jerzego Owsiaka materiał "Wiadomości" TVP uderza w jej dobre imię (fot. Piotr Molecki/East News)

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiedziała, że podejmie kroki prawne w związku z materiałem, który ukazał się w "Wiadomościach" TVP w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem fundacji materiał godzi w jej dobre imię. 

Chodzi o materiał, który ukazał się w "Wiadomościach" 31 stycznia 2021 roku, autorstwa Marcina Tulickiego i Piotra Domańskiego pt. "WOŚP razem ze zwolennikami aborcji". Autorzy w materiale przekonują, że "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy najwidoczniej nie widzi problemu, by z jednej strony chore dzieci wykorzystywać do zbiórki pieniędzy, a z drugiej wspierać organizacje, które chore, nienarodzone dzieci chce zabijać". 

Materiał najpierw pojawił się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP, a później został umieszczony na stronie internetowej TVP.

- Wysłaliśmy trzy miesiące temu pismo przedprocesowe z prośbą o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych dotyczących właśnie tych materiałów na temat finału. Odpowiedzi nie dostaliśmy - mówi Anna Orzech, rzeczniczka fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piśmie do TVP fundacja Jerzego Owsiaka wnioskowała o usunięcie materiału ze strony internetowej, na której widnieje, a także o zamieszczenie przeprosin i informacji, że TVP wyraża ubolewanie z powodu rozpowszechniania treści godzących w dobre imię fundacji WOŚP.

W związku z tym, że TVP nie podjęła żadnych kroków, WOŚP zapowiada, iż w przyszłym tygodniu złoży w tej sprawie pismo do sądu. O komentarz poprosiliśmy TVP, która w odpowiedzi stwierdziła, że zapoznała się z pismem wystosowanym przez WOŚP i na tym etapie nie zamierza w tej sprawie zajmować stanowiska.

(BAE, 18.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.