Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Francuski Canal+ protestuje i nie będzie pokazywać ligi francuskiej

Części spotkań Ligue 1 nie pokaże żadna telewizja (fot. Pixabay.com)

Grupa telewizyjna Canal+ poinformowała, że w nowym sezonie nie będzie pokazywać meczów Ligue 1. To protest przeciwko przyznaniu przez francuską federację praw Amazonowi.

Canal+ kupił od LFP prawa w trakcie minionego sezonu (do jego zakończenia), gdy hiszpańska spółka Mediapro nie wypełniła zobowiązań i pożegnała się z pozycją głównego nadawcy rozgrywek. Canal+ miał niemal pewność, że pozostanie wyłącznym nadawcą także w kolejnych sezonach. Tymczasem LFP główne prawa, do 2024 roku, przyznała Amazonowi. W reakcji na to stacja kodowana, która do 2020 roku transmitowała rozgrywki nieprzerwanie przez 36 lat, stwierdziła, że nie dotrzymano wcześniejszych ustaleń, wobec czego transmisji w Canal+ nie będzie w ogóle.

Amazon dostał prawa do transmitowania 300 meczów, Canal+ - tylko 76. - "Canal+ żałuje, że francuska liga zawodowa wybrała propozycję Amazona, ze szkodą dla jej historycznych partnerów, takich jak Canal+ i beIN Sports” - napisano w oświadczeniu.

LFP ma teraz finansowy kłopot, bo Canal+ nabył prawa do najbardziej atrakcyjnych spotkań.

(MAC, 15.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.